MYNT, samt minnespeng, 4 delar. Silver, 1900-tal.

503922. MYNT, samt minnespeng, 4 delar. Silver, 1900-tal.

Minnespeng Sterlingsilver, "Swedish council of America, Swedish and United States signed a treaty of friendship and commerce 1783", 1976
200 kr silvermynt, Sveriges konung i 20 år, 1995
200 kr silvermynt, Kung Carl Gustaf XVI, Kronprinsessan Victoria, 2000
200 kr silvermynt Ishockey VM, 1989.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 491