MYNT, 8 st. Silver, Sverige, 1900-tal.

503870. MYNT, 8 st. Silver, Sverige, 1900-tal.

200 kr Minnesmynt, ändrad successionsordning 1980
200 kr Ishockey VM 1989
100 kr Nya Sverige Delaware 1988
100 kr Skogens år 1985
200 kr Dag Hammarskjöld 1905 - 2005
Minnesmynt silver Carl XVI Gustaf 25 år som statschef
50 kr Minnesmynt Astrid Lindgren 1907 - 2007.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

200 kr Ishockey VM 1989
100 kr Skogens år 1985

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 774