BÄGARE, silver, Lars Castman(verksam 1739-1784), Vimmerby, daterad 1749.

503413. BÄGARE, silver, Lars Castman(verksam 1739-1784), Vimmerby, daterad 1749.

Spår av förgyllning, graverad dekor, godronnerad fot, åldersranka, höjd ca. 18,5 cm.

Slitage, smärre slagmärken, initialer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 096