503215. PETER HANDEL. ”KARINA”, OLJA PÅ DUK.
Händel, Peter - ”Karina”, olja på duk, signerad och daterad nere till vänster, ”Handel 83", skildring av en ung dam med kappa på naken kropp, ca.79x58.5cm, i träram.