UNO SVENSSON. Litografi, 13 st, serigrafi samt collage.
503161. UNO SVENSSON. Litografi, 13 st, serigrafi samt collage.
Litografi inramad, signerad, daterad (-76) och märkt "E.A."
Bildyta 50 x 34,5 cm.
Serie serigrafi i pärmar, 12 st, 1990-tal, i upplaga om 200. Signerade, daterade och numrerade.
Bladyta 29 x 20 cm.
Bildyta 50 x 34,5 cm.
Bladyta 29 x 20 cm.