PRISBÄGARE, 8 st, silver, Kungl Wendes art. rege. sportförenings priser med vapensköld, B Erlandsson, Kristianstad, 1906-1911.

503024. PRISBÄGARE, 8 st, silver, Kungl Wendes art. rege. sportförenings priser med vapensköld, B Erlandsson, Kristianstad, 1906-1911.

Samtliga med prisgravyr till J C W Stål/ C W Stål samt emblem från Kungl Wendes artilleriregementes sportförening.
Höjd ca 8,5 - 16 cm.
Total vikt ca 857 gram.

Slitage, gravyrer, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 8,5 - 16 cm.
Total vikt ca 857 gram.

Slitage, gravyrer, bucklor.

Antal besök: 499