KOMPOTTSKEDAR 2 + 2 st, silver, C G Hallbergs Guldsmed, Stockholm, 1901.

502865. KOMPOTTSKEDAR 2 + 2 st, silver, C G Hallbergs Guldsmed, Stockholm, 1901.

Förgyllda, graverad dekor av bland annat ansikten.
Längd ca 14 - 19,5 cm.
Total vikt ca 135 gram.
Medföljer ask.
Proveniens: Lysningspresent till Elsa Jäderin och C W Stål 1902(?)

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 14 - 19,5 cm.
Total vikt ca 135 gram.
Medföljer ask.

Slitage.

Antal besök: 677