PORSLINSDELAR, 21 delar, bl a Rörstrand och Gefle.

502830. PORSLINSDELAR, 21 delar, bl a Rörstrand och Gefle.

10 kaffekoppar med fat "Mantilj", Gefle. 8 tekoppar med fat "Brunt Blad", Gefle. Karott "Petri", Rörstrand. Längd ca 28 cm. Svart karott samt terrin med lock.

Bruksslitage. Nagg förekommer. Ett fat till mantilj saknas. "Petri"-karott med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 902