PARTI MÄSSING, 12 delar, bland annat ljusplåtar, 1900-tal.

502813. PARTI MÄSSING, 12 delar, bland annat ljusplåtar, 1900-tal.

3 ljusplåtar, Kopia av ljusstake (1700-tal) från Claestorp/nu på nyköpingshus, diameter ca 25 cm.
Lusplåt, diameter 15 cm.
3 medaljonger, diameter 10 cm.
1 par väggljusplåtar, höjd 36 cm.
Ljussläckare med bricka, brickans längd 14 cm.
Väggplåt, diameter 43 cm.

Slitage, repor, mindre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lusplåt, diameter 15 cm.
Väggplåt, diameter 43 cm.

Antal besök: 829