HEYDENDAHL, LUDWIG AUGUST (1808-1879). ”Två stridsvin i vinterskogen”.

502705. HEYDENDAHL, LUDWIG AUGUST (1808-1879). ”Två stridsvin i vinterskogen”.

Heydendahl, Ludwig August (1808-1879) ”Två stridsvin i vinterskogen”, olja på duk, signerad och daterad (19) 12, plats ”Ddf.”nere till höger, 2 insättningar, duk skadad, 47x60 cm.

2 insättningar, duk skadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 insättningar, duk skadad.

Auktionshaus Kühlungsborn
Adress

Dünenstraße 11
18225 Kühlungsborn Ost
Tyskland

Placering
1
Antal besök: 1 725