HEYDENDAHL, LUDWIG AUGUST (1808-1879). ”Två stridsvin i vinterskogen”.
502705. HEYDENDAHL, LUDWIG AUGUST (1808-1879). ”Två stridsvin i vinterskogen”.
Heydendahl, Ludwig August (1808-1879) ”Två stridsvin i vinterskogen”, olja på duk, signerad och daterad (19) 12, plats ”Ddf.”nere till höger, 2 insättningar, duk skadad, 47x60 cm.