NELE ZIRNITE. ”Nojauta o Nogauta”. Kvinnlig naken med en blekt tistel.
502649. NELE ZIRNITE. ”Nojauta o Nogauta”. Kvinnlig naken med en blekt tistel.
Nele Zirnite (*27.05.1959 Litauen); symbolisk etsning på skapat papper, numrerad 26/30 i grafit samt EA-not samt signerad, inskriven och 88 daterad, inramad bakom glas i passepartout. Mått ca. Ram 41 x 51 cm, fäste 15 x 24 cm.