TÄNDARE, 5 st, Zippo, 1900-tal.

502436. TÄNDARE, 5 st, Zippo, 1900-tal.

5 st bensindrivna tändare med dekor från dem amerikanska marinen, varav två i förpackning.
5,5 x 3,5 cm.
U.S.S Thomas S Gates CG 51.
U.S.S Ford FFG-54.
U.S.S Fort Mc Henry LSD 43.
U.S.S Ingram FFG-61, i ask.
Commissioned 1956 Decommissioned 1994 U.S.S Saratoga CV-60, i ask.

Bruksskick.
Ej funktionbstesad.
En med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

5,5 x 3,5 cm.
U.S.S Thomas S Gates CG 51.
U.S.S Ford FFG-54.
U.S.S Fort Mc Henry LSD 43.
U.S.S Ingram FFG-61, i ask.

Bruksskick.
Ej funktionbstesad.
En med slitage.

Antal besök: 1 634