502343. STOLAR, ett par, Charles och Ray Eames/George Nelson, Herman Miller Collection, 1900-talets andra hälft.
Glasfibersits, kromade ben. Etikettmärkta Herman Miller Collection Designer George Nelson.
Slitage, märken. Ben med rost. Nedslitna plastfötter. Hårt slitna etiketter.