502220. SKÄNK i teak 1960-tal, möjigen Ulferts i Tibro.
Sideboard med fyra lådor och två dörrpar med bakomliggande hyllinredning. Samtliga draghandtag av skulpterad teak.
Omärkt.
Längd 177, bredd 42, höjd 101 cm.
Repor, bruksslitage, en lådfront med litet fanéravslag.
Omärkt.