VISITKORTSSKÅL, glas och silver, 1900-talets första hälft.

502190. VISITKORTSSKÅL, glas och silver, 1900-talets första hälft.

Höjd 16,5 cm
Diameter 16,7 cm.

Hårt bruks och åldersslitage
Lagningar av foten gjord med annan legering än silver
Förgyllning ställvis sliten på den veckade kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 16,5 cm
Diameter 16,7 cm.

Hårt bruks och åldersslitage

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 395