50208. SERVISDELAR, ca 37 delar, flintporslin, "Ranka", Stig Lindberg, Gustavsberg.
Bestående av 9 kaffekoppar med fat, 2 muggar, 4 djupa tallrikar, 4 assietter, 8 tallrikar, 1+1 skålfat, askfat, såssnipa, 2+1 uppläggningsfat, skål med lock, ytterfoder, karott.
Slitage, missfärgningar, enstaka nagg och sprickor.