SNIBBSKÅL, Sverige, 1800-tal.

501459. SNIBBSKÅL, Sverige, 1800-tal.

Snibbskål med svart dekor på röd botten, inristad bomärke undertill, bredd 21,5 cm, höjd 6 cm.

Slitage och större utfylld spricka undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 572