501076. PORTFÖLJER, 2 st, skinn, 1900-tal.
En portfölj med handtag och fem fack varav två med dragkedja. Ca 37 x 28 x 10. En portfölj i präglat skinn med ett fack. Ca 33 x 23 cm.
Bruksslitage. Några sömmar som släppt. En portfölj med saknad axelrem samt skadat fäste. En portfölj med en axelrem som saknar fäste.