MATSALSGRUPP, 7 delar, "Axet", Gustaviansk stil, 1900-tal.

501024. MATSALSGRUPP, 7 delar, "Axet", Gustaviansk stil, 1900-tal.

4 st stolar, längd 41 cm, bredd 48 cm, höjd 95 cm, sitthöjd ca 47 cm.
1 st Bord, längd 140 cm, bredd 100 cm, höjd 74 cm.
1 st Sideboard, 3 lådor samt 2 dörrar med bakomliggande hyllplan, längd 150 cm, bredd 43 cm, höjd 79 cm.
1 st hörnskåp, 2 dörrar med bakomliggande hyllplan 1 st nedre, 2 dörrar glasade med bakomliggande hyllplan 2 st övre, längd ca 54 cm, bredd ca 87 cm, höjd 180 cm.

1 st stol kraftigt skadad i rygg.
Bruksslitage, färgbortfall, slagmärken, fläckar, repor, smärre sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 923