BORD samt STOLAR, 3 delar, Eugen Montelin, 1900-talets fjärde kvartal, signerade.
501022. BORD samt STOLAR, 3 delar, Eugen Montelin, 1900-talets fjärde kvartal, signerade.
Två stolar, dekor av rutmönster i intarsia på ryggbrickan. Körsbär samt blånad bok. Höjd 95 cm, sitthöjd 45 cm. Signerade.
Bord (ihopfällbart) med dekor av rutmönster i intarsia på skivan. Körsbär samt blånad bok.
Höjd 118 cm, längd 86 cm, bredd 76 cm.
Ihopfälld, höjd 118 cm, bredd 40 cm.