BORD samt STOLAR, 3 delar, Eugen Montelin, 1900-talets fjärde kvartal, signerade.

501022. BORD samt STOLAR, 3 delar, Eugen Montelin, 1900-talets fjärde kvartal, signerade.

Två stolar, dekor av rutmönster i intarsia på ryggbrickan. Körsbär samt blånad bok. Höjd 95 cm, sitthöjd 45 cm. Signerade.
Bord (ihopfällbart) med dekor av rutmönster i intarsia på skivan. Körsbär samt blånad bok.
Höjd 118 cm, längd 86 cm, bredd 76 cm.
Ihopfälld, höjd 118 cm, bredd 40 cm.

Bruksskick.
Några märken, repor, stötmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 510