UPPLÄGGNINGSFAT, flintgods, "Mullbär", Gefle, 1900-talets första hälft.

500934. UPPLÄGGNINGSFAT, flintgods, "Mullbär", Gefle, 1900-talets första hälft.

Märkt på baksida, "Mullbär", Gefle.
Diameter 34 cm.

Krackelyr, tillverkningsdefekt på fotring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 34 cm.

Antal besök: 353