GÜNTER BLUM & SYLVIE BLUM. ”Fisknät Torso II.” Tryckt grafiskt mönster med läppstift, signerad.

500564. GÜNTER BLUM & SYLVIE BLUM. ”Fisknät Torso II.” Tryckt grafiskt mönster med läppstift, signerad.

Günter Blum (16.01.1949 Mannheim - 20.07.1997) & Sylvie Blum född Neubauer (*1967 Österrike); tryck (troligen offsetlitografi) på skopat papper, inskrivet med filtspets nere till vänster prov/222, nere till höger med original kyss mun och signatur ”Kissed by Sylvie Blum”, svart ram. Mått ca. Ark ca.. 50 x 60 cm.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

Antal besök: 4 793