MATSALSGRUPP, 9 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
500541. MATSALSGRUPP, 9 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Bord och åtta stolar. Fanerad med mahogny. Skuren dekor. Genombruten rygg, fast stoppad sits. Tre iläggsskivor a 50 cm vardera. Bordets diameter 115. Höjd 75 cm.
Bruksslitage. Repor och märken. Klädsel med slitage, hål och någon fläck.