MATTA, röllakan, Karin Jönsson. 1900-talets andra hälft.

500314. MATTA, röllakan, Karin Jönsson. 1900-talets andra hälft.

Geometriska mönster, signerad JK.
252 x 172 cm.

Slitage, fläckar samt smärre skador på mattan (se bild).

Gör en kostnadsfri värdering!

252 x 172 cm.

Antal besök: 1 468