VAS, lergods, jugend, Kunsttöpferei Tonwerke Kandern, Tyskland 1920-tal.

500270. VAS, lergods, jugend, Kunsttöpferei Tonwerke Kandern, Tyskland 1920-tal.

Med blad dekoration i grön och svart. Höjd 22 cm.

Bruksslitage, enstaka mindre glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 990