ORIENTALISKA FÖREMÅL, 15 st, bl a Kina, 1900-tal.

500229. ORIENTALISKA FÖREMÅL, 15 st, bl a Kina, 1900-tal.

Tallrik, skål och vaser i porslin. Skrin i trä och mässing. Målning på papper. Samt vas i sten.Vasernas höjd ca 12. Tallriken och skålens diameter ca 16-23 cm.

Slitage. Nagg, sprickor och bortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 547