Grönt mönster av blomster.
11 st mattallrikar, dia. ca 23 cm
11 st djupa tallrikar, dia. ca 23 cm
10 st mindre mattallrikar, dia. ca 21 cm
11 st assietter, dia. ca 18 cm
4 st uppläggningsfat i olika formationer, längd ca 21,5-34 cm.
1 st såsskål.
Slitage, missfärgningar, sprickor, krackeleringar, nagg.
Grönt mönster av blomster.
1 st såsskål.