SKÅLAR, VASER, 9 st, glas, Bengt Edenfalk, Jan Johansson.
499660. SKÅLAR, VASER, 9 st, glas, Bengt Edenfalk, Jan Johansson.
Vas Bengt Edenfalk Royal Krona signerad höjd 22 cm.
Vas Jan Johansson Åseda signerad 22 cm.
Skål nysilver med slipad glasinsats 18,5 cm.
Svan Kosta Boda 24 cm.
Slipad skål på fot diameter 20 cm.
Slipad skål Kosta Boda 16 cm.
Rutslipad skål/fat Orrefors signerad 25 cm.
Liten slipad ljusstake 8 cm.
Flakong höjd 12 cm.
Ett nagg skål på fot, glasinsats samt propp med mikroskopiska nagg. Möjligen propp ej original.
Svan Kosta Boda 24 cm.
Slipad skål Kosta Boda 16 cm.
Liten slipad ljusstake 8 cm.
Flakong höjd 12 cm.