UNBEKANNTER KÜNSTLER. magnetism experiment, olja på papper.

499554. UNBEKANNTER KÜNSTLER. magnetism experiment, olja på papper.

Okänd konstnär från 1800-talet. Magnetism experiment, en elegant klädd gentleman flyttar stora svarvar med en magnet in i ett stort rum med lockmålning (möjligen italienska akademin), dam och småbarn stående åt sidan, olja på papper, på duk, troligen Itelia första hälften av 1800-talet. 35 x 25 cm.

repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

repor.

Deutsch Auctioneers
Adress

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Österrike

Placering
Platz 1
Antal besök: 537