HORST JANSSEN. ”eftersom det vill vara kväll för moster.”.

499257. HORST JANSSEN. ”eftersom det vill vara kväll för moster.”.

Horst Janssen (14.11.1929 Hamburg - 31.08.1995 Hamburg); etsning på papper, signerad med grafit, inskrivet i tryck och daterad 28.10.'80, oramad. Mått ca. 43,5 x 19 cm.

Övre högra hörnet med veck, arket något brunat.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 1 051