HORST JANSSEN. ”eftersom det vill vara kväll för moster.”.
499257. HORST JANSSEN. ”eftersom det vill vara kväll för moster.”.
Horst Janssen (14.11.1929 Hamburg - 31.08.1995 Hamburg); etsning på papper, signerad med grafit, inskrivet i tryck och daterad 28.10.'80, oramad. Mått ca. 43,5 x 19 cm.