FRED THIELER (1916 KÖNIGSBERG - 1999 BERLIN). Ingen titel. Två ark litografier tryckta i färger på vitlagt papper.

499193. FRED THIELER (1916 KÖNIGSBERG - 1999 BERLIN). Ingen titel. Två ark litografier tryckta i färger på vitlagt papper.

48 x 37,5 cm (64 x 48,5 cm). Båda lakan signerade och daterade ”F. Thieler 74" nere till höger. Båda arken betecknar ”Epr. d'art. b. c) l. 74". Ramlösa.

Knappt märkbart skrynkligt i varje enskilt fall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Neumeister Kunstauktionshaus
Antal besök: 393