SPEGEL, gustaviansk, Johan Åkerblad Stockholm.

499032. SPEGEL, gustaviansk, Johan Åkerblad Stockholm.

Hallstämplad 1795(?) samt stämpelsignerad IÅ.
Dekor av blommor och girlander.
Höjd 165 cm Bredd 75 cm.

Senare bronserad, försilvrad, krön fäst med järn.
Skador. Möjligen senare spegelglas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 165 cm Bredd 75 cm.

Västerviks Auktionsbyrå
Antal besök: 1 950