Hallstämplad 1795(?) samt stämpelsignerad IÅ. Dekor av blommor och girlander. Höjd 165 cm Bredd 75 cm.
Senare bronserad, försilvrad, krön fäst med järn. Skador. Möjligen senare spegelglas.