KANDELABER, samt ljuslykta, mässing, 1900-tal.

498992. KANDELABER, samt ljuslykta, mässing, 1900-tal.

Kandelaber med hållare för tre ljus, de två yttre höj och sänkbara via vred, höjd 24,5 cm
Ljuslykta med hållare för värmeljus samt glasrör, höjd 27 cm.

Yta med slitage samt repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Yta med slitage samt repor.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 698