MOCCASKEDAR, 12 st + 8 st samt KOPP, silver, 1900-tal.

498924. MOCCASKEDAR, 12 st + 8 st samt KOPP, silver, 1900-tal.

12 st GAB Stockholm 1939, längd ca 9 cm.
8 st, förgyllda med emaljarbete, O F Hjortdahl Norge, längd ca 9 cm.
Kopp, TESI, höjd ca 7 cm.

Total vikt ca 190 gram.

Emaljskador. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kopp, TESI, höjd ca 7 cm.

Total vikt ca 190 gram.

Emaljskador. Bruksslitage.

Antal besök: 276