HEINRICH LOSSOW. Ung dam i rokoko kostym, olja på trä.

498712. HEINRICH LOSSOW. Ung dam i rokoko kostym, olja på trä.

Konstnärens personliga engagemang på baksidan och daterad (18) 84. 27x 18 cm utan ram.
Heinrich Lossow 1843 München - 1897 Schleissheim.

gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

gott skick.

Neumeister Kunstauktionshaus
Antal besök: 3 543