MINIATYR BYRÅ, Italien 1800-tal.

498653. MINIATYR BYRÅ, Italien 1800-tal.

Miniatyr rektangulär byrå böjd framtill med fyra böjda lådor i elfenben och ebenholts en contre partie rikt inläggningar med blommor och figurmotiv. shoppa knappar. Italien 1800-tal. Höjd 29,5 cm, bredd 26.5 cm, djup 18.5 cm.

Små repor och sprickor, knappar och finérdelar saknas i vissa fall, tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Deutsch Auctioneers
Adress

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Österrike

Placering
Platz 1
Antal besök: 373