Beslag, 2 delar, brons, empire, 1800-tal.

498488. Beslag, 2 delar, brons, empire, 1800-tal.

Två Empire bronsbeslag ”Aux aile Vestals” förgyllda, troligen ursprungligen monterad som sidokrokar i en vas, med gamla skruvar på baksidan, Frankrike första hälften av 1800-talet, längd 21 centimeter.

i gott skick, med tecken på åldrande, små repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Deutsch Auctioneers
Antal besök: 656