JULTOMTE, målad terracotta, Heissner, Tyskland 1950-talet.

498381. JULTOMTE, målad terracotta, Heissner, Tyskland 1950-talet.

Heissner Lauterbacher zwerge No 475 Made in Western Germany
Jultomte med lykta, elektrifierad.
Höjd ca 70 cm.

Högerarmen spricka, lagad, nagg på skorna, Bruks/åldersslitage.
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 70 cm.

Ej funktionstestad.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 3 770