498180. BURKAR, plåt, 2 stycken, Chokladfabriken Kärnan Hälsingborg och Marabou Stockholm, 1900-talets första hälft.
Chokladfabriken Kärnan, höjd 25 cm, diameter 15,5 cm
Marabou, höjd 26 cm, längd och bredd 18 cm.
Bruksslitage
Bucklo rpå den runda burken.