498151. VAS, glas, möjligen, Asta Strömberg för Strömbergshyttan, 1900-talets mitt.
Vas i blåtonad glasmassa, graverad dekor i form av hjortar
Signerad Strömberg B9496815
Höjd 23 cm.
Repor på vasens undersida, några svag vågräta streck på övre delen av vasen, minimalt jack på övre kanten.