VAS, glas, möjligen, Asta Strömberg för Strömbergshyttan, 1900-talets mitt.

498151. VAS, glas, möjligen, Asta Strömberg för Strömbergshyttan, 1900-talets mitt.

Vas i blåtonad glasmassa, graverad dekor i form av hjortar
Signerad Strömberg B9496815
Höjd 23 cm.

Repor på vasens undersida, några svag vågräta streck på övre delen av vasen, minimalt jack på övre kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerad Strömberg B9496815
Höjd 23 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 390