Skål på fot i orange glasmassa, Erik Höglund, Boda. Höjd 14 cm, diameter 12 cm. Märkt H1169/150. Etikettmärkt Boda Sweden Erik Höglund.
Vas i orange glasmassa, Erik Höglund, Boda. Höjd 8,5 cm. Märkt H1054/180. Etikettmärkt Boda Sweden Erik Höglund.
Vas i blå glasmassa. Bertil Vallien Boda. Höjd 9,5 cm. Märkt Boda B Vallien 42663.
Skål i blå och gul glasmassa. Jan-Erik Ritzman och Sven-Åke Carlsson Transjöhyttan. Höjd 16 cm, diameter 22,5 cm. Märkt Transjö SC.JR.
Bruksskick.
Repor.
Etikett med slitage.
Bruksskick.
Repor.
Etikett med slitage.