BÄGARE, tenn, Martin Gustaf Moberg, Jönköping, verksam 1777-1815.

498056. BÄGARE, tenn, Martin Gustaf Moberg, Jönköping, verksam 1777-1815.

Datering tidigt 1800-tal.
Höjd ca 15 cm.

Slitage. Bucklor. Bristning samt troliga lagningar vid fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Datering tidigt 1800-tal.
Höjd ca 15 cm.

Antal besök: 618