Längd ca 140 cm, bredd ca 57 cm, höjd ca 60 cm.
Plan botten, handtag i båda kortändarna. Rullad överkant med
2 öglor nitade.
Slitage, rost, fläckar, bucklor.
2 öglor nitade.