497492. SOFFBORD, Borge Mogensen, Fredericia Stolefabrik, modell 264, Danmark, 1950-tal.
Brännmärkt undertill, Made in Denmark, Aktieselskabet Fredericia Stolefabrik, modell: AG 264.
Längd 182 cm.
Bredd 58 cm.
Höjd 46 cm.
2 st fuktskador, ringmärken från glas.