CHIFFONJE, valnöt, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.
497341. CHIFFONJE, valnöt, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.
Beslag i mässing.
Längd 96, bredd 57, höjd 145 cm.
Fanerskador samt torrsprickor på toppskivan. märken, saknar en lite list uppe vid högre hörnet samt 2 lister inne på nedersta lådan. Ett pärlemoinlägg på en lådknapp saknas.
Beslag i mässing.