497224. CURT SJÖBERG. Olja på duk, "Stallmästargården", signerad samt daterad -82.
Motiv av Ställmästargården med frusen å i förgrunden
Bildyta 32 x 40 cm.
I nedre gögra hörnet finns en utbuktning samt färgbortfall, i övrigt ingen anmärkning.
Curt Sjöberg (1911–1987)