BESTICKSUPPSÄTTNING, 107 delar, nysilver, "Svensk spetsig", 1900-tal.

497067. BESTICKSUPPSÄTTNING, 107 delar, nysilver, "Svensk spetsig", 1900-tal.

12 knivar, längd 24 cm
12 knivar, längd 21,5 cm
4 knivar, längd 19 cm
2 knivar, längd 13,5 respektive 20 cm
12 gafflar, längd 21,5 cm
13 gafflar, längd 18,5 cm
6 gafflar, längd 15 cm
6 gafflar, längd 13 cm
2 gafflar, längd 18,5 respektive 20,5 cm
12 skedar, längd 21 cm
12 skedar, längd 18 cm
11 skedar, längd 13 cm
3 skedar, längd 19 respektive 30 cm.

Bruksslitage samt svärtade, olika fabrikat.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 knivar, längd 24 cm
12 knivar, längd 21,5 cm
4 knivar, längd 19 cm
12 gafflar, längd 21,5 cm
13 gafflar, längd 18,5 cm
6 gafflar, längd 15 cm
6 gafflar, längd 13 cm
12 skedar, längd 21 cm
12 skedar, längd 18 cm
11 skedar, längd 13 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 207