SUPERELLIPSBORD OCH SJUAN-STOLAR, 9 delar, Arne Jacobsen, Bruno Mathsson och Piet Hein, Fritz Hansen.

497009. SUPERELLIPSBORD OCH SJUAN-STOLAR, 9 delar, Arne Jacobsen, Bruno Mathsson och Piet Hein, Fritz Hansen.

Superellipsbord med svart skiva av trälaminat och stålkant, märkt Fritz Hansen 2008
Mått 240x120 cm, höjd 70 cm
Sjuan-stolar, 8 st, med svart klädsel av skinn 'nyomklädda'.

Bordet med minimalt slitage och stolarna från 1960/70-tal med åldersrelaterat slitage, två plastkåpor undertill saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 240x120 cm, höjd 70 cm

Antal besök: 3 728