496888. PARTI NYSILVER, 15 delar, bl.a kaffekanna, tekanna och sockerskrin i empirmodell, stämplat AG Dufva, 1800-/1900-tal.
Käpp, längd 86 cm.
Kaffekanna, höjd 23 cm.
Tekanna, höjd 16 cm.
Sockerskrin, höjd 12 cm.
Saltströare, höjd cm.
Varierande slitage, från utan anmärkningar på gräddkanna till mycket hårt slitage på fat. Kaffekanna med skadad knopp, käpp med sprucken knopp.