SERVIS, 24 delar, "Puck", Rörstrand, 1900-talets mitt.

496797. SERVIS, 24 delar, "Puck", Rörstrand, 1900-talets mitt.

Mattallrikar 6 st, diameter 24 cm.
Djupa tallrikar 4 st, diameter 20 cm.
Assietter 6 st, diameter 18 cm.
Kaffekoppar 6 st (5 fat), höjd 6 cm.
Serveringsfat, längd 26 cm.
Skål, diameter 19 cm.
Såskanna, höjd 8,5 cm.

Slitage, krackeleringar, nagg, missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Serveringsfat, längd 26 cm.
Skål, diameter 19 cm.
Såskanna, höjd 8,5 cm.

Antal besök: 4 400